Sağlıkta Mesleki ve Hukuki Sorumluluk Semineri Düzenlendi

Biruni Üniversitesinde 01.15.2015 tarihinde gerçekleşen seminerimizin ana konusu Sağlık Çalışanlarıydı. Sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleşen seminerde Avukat Mustafa Kemal Batur çeşitli konulara değindi. Sağlık hukuku alanında çalışmalar yapan sağlık hukuku avukatı olarak bir çok konuya değinildi.

Doktor, hemşire, ebe, hekim ve diğer sağlık personellerinin karşılaşabileceği riskleri ve bu risklerin gerçekleşmesi durumunda doğacak zararlar sonucu karşılaşacakları sorumluluklara değinildi. ( malpractice ) Sağlık hukuku alanında ki eksiklikler ve bu alana dair yapılması gerekenler tartışıldı. Sağlık alanında cezai ve tazminat sorumluluğunun ülkemizde de son derece önem arz ettiği, kusurun kimde olduğu ve kusurun ne şekilde gerçekleştiği gibi konular anlatıldı.

Sağlık sektörünün ne derece büyük risk taşıdığı, bu riskleri üstlenecek kişilerin kimler olduğuna değinildi. Cezai, idari, tazminat ve etik sorumluluklarına değinilen seminerde önlem alınması gereken başlıkların altları çizildi. Seminere olan yoğun katılım, üniversite çalışanlarının, öğretim görevlilerinin ve öğrencilerin konuya gösterdikleri hassasiyeti gözler önüne sererken üniversite rektörü Prof. Dr. Adnan Yüksel, Av. Mustafa Kemal Batur ‘a ve iletişim uzmanı Adnan Erbaş ‘a İş Yaşamında Var Olmak konulu seminerinden ötürü plaketlerini sundu.

 

 

Mustafa Kemal Batur

Mustafa Kemal Batur

 

 

avukat mustafa kemal batur

av. mustafa kemal batur

Tüm bunların yanında kilo kontrolü, kilo vermek, online diyet ve sağlıkla kilo vermek için Saglikla.com.tr den ulaşabileceğiniz Sağlıkla Yaşam Programından destek alınabilir. Sağlıkla ile psikolog, diyet ve fizyoterapist eşliğinde aradığınız kiloya ulaşmanız çok zor değil.